tian-zhaolin-taijiquan-gvg35jf.gamma.site

Tian Zhaolin: A Yang Stílus Legendás Mestere

Ismerjük meg a taijiquan egyik legnagyobb mesterének, Tian Zhaolinnak az életét és munkásságát. Méltatlan módon, még Wikipedia oldal sem készült életéről, munkásságáról, legendás tetteiről. Hát kicsit kutakodtam, fogadjátok szeretettel.

by Szalai Tamás

Gamma embed

88 Big Frame formagyakorlat

Ez a blogbejegyzés egy személyes beszámoló a Tai Chi Chuan - 88 Big Frame formagyakorlat tanulásáról és oktatásáról. Megosztom veletek tapasztalataimat, a kihívásokat és felismeréseket a gyakorlás során, valamint filozofálok kicsit a Tai Chi mélyebb jelentőségéről és potenciális hatásairól az egyénre és a társadalomra.

by Szalai Tamás

Gamma embed

Blog - Yang Luchan a mozivásznon

Ez a bejegyzés Yang Luchan történetét mutatja be, ahogy az a "Master of Tai Chi" című 1997-es sorozatban megjelenik. Összehasonlítja a film cselekményét a valós történelmi eseményekkel, kiemelve a művészi szabadságot és a taiji történetének hiteles ábrázolását. A sorozat egyedi abban, hogy a főszereplő valódi taiji technikákat használ, ami ritka a hasonló produkciók között.

by Szalai Tamás

Gamma embed

Blog - Tai Chi mélyebb megértése

A Tai Chi Chuan gyakorlása egy komplex művészet, amely a belső energia irányítását és az elme-test harmóniáját helyezi előtérbe. Ez a dokumentum áttekinti a Tai Chi kulcsfontosságú elemeit, beleértve az energiaáramlást, a test lazaságát és a belső harmóniát. Megvizsgáljuk a légzés és energiaáramlás fontosságát, a test nyitásának és lazításának szerepét, a szándék és energia közötti kapcsolatot, a forma és tradíciók megőrzésének jelentőségét, valamint a passzív erő alkalmazását a gyakorlásban.

by Szalai Tamás

Gamma embed

Blog - Taiji gyakorlásának szintjei és a Chi szimbóluma

A Tai chi gyakorlásának három szintjét és a Chi szimbólumának elemzését mutatom be. Megvizsgáljuk a Menny, az Ember és a Föld kapcsolatát a Tai Chi gyakorlásában, valamint ezek összefüggését a Chi energiával és annak szimbolikus ábrázolásával.

by Szalai Tamás

Gamma embed

Blog - a taichi chuan mozdulatainak (ki)nyújtottnak és nyitottnak kell lenniük

Manapság sok TaiChi gyakorló küzd azzal, hogy mozdulataik nem elég nyitottak; túlságosan "kompaktak". Amikor megnézzük a formgyakorlatukat, gyakran idejekorán az egyik testtartásból a másikba lépnek, mielőtt az előző testtartás elérte volna a kívánt célját. Ez a gyakorlásmód nem helyes.

by Szalai Tamás

Tai Chi Chuan mint harcművészet
Huang Sheng-shyan avagy Huang Xingxian aki Cheng Man-ch'ing és Yang Chen-Fu tanítványa volt, többször bizonyította, hogy a Tai Chi Chuan harcművészetként is megállja helyét.
60 évesen a birkózás szabályai szerint küzdött meg a tőle sokkal fiatalabb, 20 kg-al nehezebb ázsiai birkózó bajnokkal Liao Kuang-Cheng-el.
„A Tai Chi nem egy olyan harcművészet, amelyet hencegésre és ellenséges szándékokra szántak. A Tai Chi gyakorlóknak meg kell érteniük a művészet elveit és filozófiáját. Senkinek sem szabad eltérnie ezektől az elvektől és filozófiától. A mozgásokat fejleszthetjük, módosíthatjuk, de az elvek örökkévalók.”
„Az külső formák eltérhetnek az embertől függően, de az elvek állandók és változatlanok. Ennek következtében nincs alapja a iskolák közötti megkülönböztetésre. Ehelyett egy családi szellemnek kellene érvényesülnie. Annak, hogy közösen megőrizzük ezeket a művészeteket, elsőbbséget kell élveznie a személyes érdekek felett. Ki kell alakulnia egy nyitott hozzáállásnak.”
Huang Sheng Shyan mester
☯️ 2024.04.27.
A Chang-interjú
Chang Yiu-Chun, Yang Shou-Hou tanítványával

Interjú a China Wushu Magazinnal – Beszélgetés Chang Yiu-Chunnal, Yang Shou-Hou tanítványával

View more

FEHÉR MAJOM
Ülő, fél térdre ereszkedő helyzetben a képmező alsó felében látható az állatfigura: egy fehér majom, amint oldalát vakarja. A majom a kínai zodiákus egyik legjellegzetesebb alakja, eszes, nyughatatlan, mindig új utakra kalandozó szellem.